RN
TwitterFacebook

Grajewo: Bombiarz był poszukiwany przez służby

37-latek, który w poniedziałek (2.09.) podrzucił fałszywe bomby przed budynki straży pożarnej i policji w Grajewie, był poszukiwany do odbycia kary. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

2 września około godziny 19 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grajewie otrzymał

fot. KPP Grajewo

informację o wyrzuconej z pojazdu przed budynkiem straży pożarnej paczki z nieznaną zawartością. Policjanci wstępnie ustalili, że pakunek wyrzucono z niebieskiej skody, a na miejscu pojawili się policyjni pirotechnicy. Po sprawdzeniu zawartości paczki okazało się, że nie stanowi ona żadnego zagrożenia.

Kilka godzin później ten sam pojazd pojawił się pod grajewską komendą policji. Jego kierowca tutaj również wyrzucił pakunek nieznanego pochodzenia. Zauważyli to m.in. policjanci z miejscowej drogówki i natychmiast ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna uciekając popełniał wykroczenia drogowe i nie reagował na sygnały do zatrzymania. Po kilku minutach został zatrzymany.

Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ma także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a auto którym się poruszał nie należy do niego. 37-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz mieszkaniec powiatu monieckiego odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia i przestępstwa. Grozi mu do 8 lat więzienia. \

KPP Grajewo/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *