RN
TwitterFacebook

Grajewo: „Bomby” pod budynkami straży pożarnej i policji. Sprawca zatrzymany

Chwilę grozy przeżyli wczoraj (2.09.) funkcjonariusze straży pożarnej i policji z Grajewa. Wieczorem dziwne pakunki zostały podrzucone przed ich budynki.

Jak informuje portal Grajewo24 podejrzany pakunek pojawił przed Państwową Strażą Pożarną w Grajewie. Przed godziną 20 jeden ze strażaków zauważył niebieską skodę z czarną klapą bagażnika. Kierowca tego auta podjechał pod komendę i wyrzucił pakunek o wymiarach 50×50 cm z wystającymi dwoma żółtymi kablami, po czym odjechał. Na miejsce zostali wezwani specjaliści z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku oraz Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA” z Łomży. Przystąpili oni do próby zdetonowania podejrzanego ładunku, ale na szczęście była to atrapa.

Niedługo potem, około 23, to samo podejrzane auto pojawiło się pod Komendą Powiatowej Policji, gdzie ponownie kierowca wyrzucił podejrzany pakunek. Dzięki szybkiej reakcji świadków i mundurowych, mężczyznę udało się zatrzymać na ulicy Konstytucji. Okazał się, że to mieszkaniec Białegostoku, który do Grajewa przyjechał samochodem skradzionym w Mońkach. Po przeszukaniu w aucie znaleziono jeszcze sporą ilość petard.

Mężczyzna noc spędził w areszcie.

oprac. PG/Grajewo24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *