RN
TwitterFacebook

Grajewo: Lądowisko dla śmigłowców przyjmuje pacjentów [FOTO]

We wtorek, 3 września, w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie spotkali się samorządowcy i parlamentarzyści. Spotkanie dotyczyło wybudowanego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Do dnia dzisiejszego na lądowisku odbyło  się 11 lądowań, w tym 6 ratunkowych i 5 testowych, jest ono czynne całodobowo – mówił Grzegorz Zakrzewski, zastępca dyrektora szpitala i dodawał, że obecnie najpilniejszą potrzebą jest budowa oddziału obserwacyjno-zakaźnego, na który jest już wydane pozwolenie na budowę i opracowana dokumentacja techniczna

Poseł Kazimierz Gwiazdowski także podkreślił, iż potrzeba powstania nowego oddziału obserwacyjno-zakaźnego jest priorytetem. Dodał też jak wielkie znaczenie ma lądowisko dla mieszkańców powiatu. – Przed jego budową można było transportować ludzi tylko w jedną stronę, tj. z miejsca wypadku do szpitala, a teraz można również transportować ze szpitala w Grajewie np. do innych szpitali.

Natomiast starosta grajewski, Waldemar Remfeld przypomniał, jak odbywał się transport śmigłowcem przed wybudowaniem lądowiska. – Do tej pory do zabezpieczenia lądowania śmigłowca konieczne było zaangażowanie jednostek takich jak straż pożarna i policja, co absorbowało czas tych służb oraz przede wszystkim generowało koszty – mówił.

Koszty realizacji inwestycji jaką była budowa lądowiska (1 389 546,41 zł, w tym środki własne szpitala: 466 609,77 zł, środki Powiatu Grajewskiego: 327 437,00 zł, środki z budżetu państwa 595 499,64 zł). Nadmienił, że lądowisko jest częścią składową SOR w Grajewie, który również otrzymał z Ministerstwa Zdrowia dofinansowanie na zakup sprzętu w wysokości 359 171,94 zł (wartość całego zadania 463 591,41 zł).

Starostwo Powiatowej w Grajewie/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *