TwitterFacebook

Grajewo zapłaci ponad 3 mln zł kary

Ponad 3 miliony złotych z budżetu miasta Grajewa trafi na konto wykonawcy Pływalni Miejskiej. To kara w przegranym procesie sądowym.

Sąd pierwszej instancji uznał winę miasta jeżeli chodzi o sprawę dotyczącą budowy Pływalni Miejskiej w Grajewie. Sprawa ciągnęła się od 2014 roku. Przed odebraniem obiektu trwał spór między władzami miasta a wykonawcą. Wykonawca nie dotrzymał terminu i oddał obiekt z 63. dniami zwłoki.

Sprawa została skierowana do Sądu Okręgowego w Łomży, gdzie wydano wyrok, na mocy którego miasto powinno zapłacić karę finansową ponad 3 mln złotych plus koszta procesu. Miasto nie zgodziło się z wyrokiem i złożyło apelację. Niestety nie została ona uwzględniona. Grajewo musi zapłacić duże pieniądze firmie wykonawczej oraz koszta procesowe i odsetki. Łącznie to blisko 4 mln złotych.

Miasto jest w tym momencie zmuszone do tego, aby tę kwotę, którą potrąciliśmy z faktury głównej, zapłacić wraz z odsetkami. Wyrok w tym momencie staje się prawomocny. Miasto podjęło już inne kroki prawne. Wraz z naszą kancelarią prawną wystąpiliśmy o uzasadnienie wyroku. Po otrzymaniu tego uzasadnienia podejmiemy działania prawne nie związane z wypłaceniem wynagrodzenia wykonawcy, ale z innymi czynnościami, które ujawniły się podczas trwania procesu – mówi Dariusz Latarowski, burmistrz miasta.

Paulina Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *