TwitterFacebook

Literacka uczta dla ducha i ciała w Grajewie [FOTO]

Było muzycznie i literacko o życiu, sprawach ważnych i tych mniej. Nie zabrakło też wyszukanej dawki humoru. W Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie odbyła się wczoraj (22.03) IX Grajewska Biesiada Literacka. W ramach wydarzenia miała miejsce także prezentacja Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami (Oddział Grajewo), a całość opleciona została w pyszne potrawy.

Biesiadę rozpoczął Antoni Dudziński zapowiadając występ muzyczny Marka Majewskiego, którego ciężko byłoby zaszufladkować do jednej dziedziny zawodowej. Majewski jest zarówno autorem, kompozytorem, poetą, satyrykiem, felietonistą jak i scenarzystą i reżyserem programów estradowych – tego dnia przedstawiona przez niego twórczość była zabawnym i gustownym elementem muzycznym wieczoru.

Kolejną atrakcją wieczoru była twórczości poetki Katarzyny Ciołkiewicz. Grzegorz Curyło wprowadził przybyłych gości w świat jej poezji, przytaczając wybrane wiersze i przeprowadzając pełną refleksji i wnikliwych pytań rozmowę z poetką. W tej części nie zabrakło tematów, o których być może mówi się zbyt rzadko – tematów dotykających obecną rzeczywistość zbombardowaną popkulturą i pogonią za pieniądzem oraz dotyczących tego refleksji.

Następnie wystąpiła Katarzyna Blusiewicz, prezes Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami Oddziału Grajewo. Przedstawiła krótką prezentację dotyczącą misji towarzystwa oraz tego, na jakie sposoby można pomóc zwierzętom bezdomnym i potrzebującym. Z tej okazji pragniemy poinformować, że istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz działalności TOZ – Oddział Grajewo. https://tozgrajewo.wixsite.com/tozgrajewo

Wieczór zakończył się poczęstunkiem w bistro Muzeum Mleka.

GCK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *