TwitterFacebook

Minął rok od powstania Muzeum Mleka w Grajewie

Centrum Tradycji Mleczarstwa Muzeum Mleka w Grajewie ma już rok. Samorządowcy, pracownicy oraz mieszkańcy miasta uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym 12 miesięcy działalności obiektu.

Podczas spotkania Renata Kurzątkowska, kierownik muzeum przedstawiła zebranym prezentację, w której opowiedziała o działaniach, imprezach, spotkaniach jakie podjęto przez miniony rok. Między innymi były to spotkania z dietetykiem, położną, stomatologiem, ale przede wszystkim cykliczne spotkania dla dzieci z krówką Matyldą. Oprócz tego organizowano warsztaty, na których dzieci i odwiedzający tworzyli własne prace artystyczne.

Tworząc muzeum zakładano, że przez ten okres odwiedzi je ok 2 tysięcy osób. Liczna odwiedzających znacznie przekroczyła tę liczbę. Przez rok działalności obiekt zwiedziło 4785 osób. Między innymi CTM-MM odwiedzili ludzie z takich miasta jak: Zambrów, Ełk, Białystok, Gdańsk, Suwałki czy Poznań. Byli także turyści zagraniczni np. z Wielkiej Brytanii, Rosji, Holandii, Kanady czy Bułgarii.

Od początku istnienia wiele się zmieniło także w wystroju obiektu. Przez ten rok wykonano wiele prac kosmetycznych. Między innymi przed budynkiem zamontowano ławki, krowy, kanki na kwiaty, logo oraz nazwę, która znajduje się na bocznej, zewnętrznej ścianie budynku. Ponad to doposażono strefy ekspozycji oraz stworzono mini sala kinowa. W strefie trzeciej została położona wykładzina emitująca klepisko. W tak zwanej strefie „mleko na co dzień” postawiony został regał z wyeksponowanymi opakowaniami produktów mlecznych oraz atrapami żółtych serów, pozyskanych z różnych spółdzielni mleczarskich, z którymi muzeum podjęło współpracę. Dodatkowo w tej strefie pojawiły się dwa monitory z grami zręcznościowymi dla dzieci. Część z urządzeń znajdujących się na sali ekspozycyjnej zostało wyposażonych w aplikację tłumaczenia na języki: angielski, niemiecki i rosyjski.

Paulina Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *