TwitterFacebook

Muzeum Mleka w Grajewie ponownie nagrodzone

Grajewskie Muzeum Mleka zostało w październiku tego roku wybrane Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Podlaskiego, w związku z czym miało szansę zawalczyć o Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej na etapie ogólnopolskim.

W Warszawie miała miejsce (26.12) uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie na: „Najlepszy Produkt Turystyczny”. Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej. Polska Organizacja Turystyczna nagradza produkty, które wyróżniają się na tle branży i dają turystom wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu w ciekawy sposób. Podczas gali przyznane zostały cztery rodzaje certyfikatów: Złoty Certyfikat POT, Certyfikat POT, Certyfikat Internautów oraz po raz pierwszy w historii konkursu Certyfikat Specjalny.

Fot. Polska Organizacja Turystyczna

Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie ubiegało się o ten ostatni, którym nagrodzone mogą być produkty turystyczne mało znane, istniejące na rynku nie dłużej niż dwa lata. Ponadto produkty te muszą odznaczać się oryginalnością i kreatywnością. Kapituła konkursu, składająca się z ekspertów w zakresie: turystyki, budowy i promocji produktów turystycznych, komunikacji społecznej i marketingowej, przedstawicieli środowisk akademickich związanych z turystyką, przedstawicieli mediów i izb branżowych, doceniła grajewskie Muzeum Mleka przyznając mu właśnie Certyfikat Specjalny.

Jest to ogromne wyróżnienie dla CTM-MM oraz Grajewa, gdyż Certyfikaty POT są najważniejszymi nagrodami w polskiej turystyce, stanowią prestiżową markę i gwarancję jakości. Posiadanie Certyfikatu POT podnosi rangę produktu turystycznego, wzmacnia jego pozycję w oczach klientów. Odgrywa rolę marketingowego atutu w prowadzonych kampaniach promocyjnych. Dodatkowo wszystkie certyfikowane produkty turystyczne są objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej.

CTM-MM/Fot. Polska Organizacja Turystyczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *