TwitterFacebook

Nowe place zabaw w gminie Radziłów

Trzy nowe place zabaw powstaną na terenie gminy Radziłów w powiecie grajewskim. Inwestycje te realizowane będą z wykorzystaniem środków unijnych.

Place zabaw powstaną w Radziłowie, Karwowie i Mścichach. Braki wskazali sami mieszkańcy. Jak mówi wójt gminy Radziłów Krzysztof Milewski, zainteresowanie i zapotrzebowanie na tego typu inwestycje jest duże. Świadczy o tym między innymi ilość projektów dotyczących budowy miejsc rekreacji, które mieszkańcy gminy zgłaszają co roku w ramach funduszu sołeckiego. – Decyzja jest po stronie mieszkańców, z uwagi na to, że mają do dyspozycji fundusz sołecki – zaznacza Krzysztof Milewski.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniesie ponad 210 tysięcy złotych. Dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, to około 185 tysięcy złotych. Wkład własny gminy Radziłów wyniesie prawie 33 tysiące złotych, w tym część środków będzie pochodziła właśnie z funduszu sołeckiego.

W tym roku gmina zamierza ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy. Place zabaw mają być oddane do użytku w maju przyszłego roku.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *