RN
TwitterFacebook

Tropem Wilczym także w Grajewie [FOTO]

W Grajewie blisko 70 osób udział wzięło w biegu „Tropem Wilczym-Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W Polsce bieg jest organizowany po raz piąty, zaś w Grajewie to pierwsze takie wydarzenie. Jego trasa wynosiła 1963 metry i jest to odwołanie do roku śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka, pseudonim „Lalek”.

Jest to oddanie czci i hołdu ludziom, którzy walczyli za wolny kraj oraz swoje życie. Ludzie potrzebują tego, to jest dla nas najważniejsze, czyli wolności. Nawet przy tak trudnej pogodzie jest kilkadziesiąt ludzi, którzy chcą uczcić tych, którzy walczyli o polskość – mówi Dariusz Latarowski, burmistrz Grajewa.

Po biegu wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz zostali zaproszeni na żołnierską grochówkę. Można było również wysłuchać wykładu, który dotyczył akcji na Grajewo zgrupowania majora Jana Tabortowskiego „Bruzda” z 9 maja 1945 roku.

Chciałem upamiętnić zbliżający się Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Cieszę się, że takie wydarzenie zostało zorganizowane w moim mieście, i że mogłem w nim uczestniczyć – wyjaśnia jeden z biegaczy.

Patronatem biegu był Burmistrza Miasta Grajewo, a organizatorami Miasto Grajewo , Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie, Grajewskie Centrum Kultury, KS Maratonka Grajewo oraz ZS Strzelec Grajewo.

Paulina Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *