RN
TwitterFacebook

30 milionów złotych na drogi lokalne w województwie podlaskim

Są pieniądze na remont dróg lokalnych w województwie podlaskim. Rząd uruchamia kolejny program poprawy infrastruktury drogowej. Na ten cel przeznaczył w skali kraju 1 miliard 300 milionów złotych. Do województwa podlaskiego trafi prawie 30 milionów złotych.

Trzeba się cieszyć, że te dodatkowe pieniądze są. W tej chwili jesteśmy na etapie takim, a mianowicie przygotowujemy umowy. Jednostki samorządu terytorialnego, które już wiedzą, że są na tej liście, mają określoną kwotę przydzieloną, to już mogą przystępować do przetargów albo ewentualnie już podejmować czynności – mówi Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski.

Kryteria przyznawania kwot gminom były uzależnione od przeznaczenia dróg. Premiowano remont dróg ważnych pod względem gospodarczym, rozwojowym, łączących ważne ośrodki. Na liście znalazły się drogi gminne i powiatowe z całego województwa podlaskiego.

Dzięki wsparciu rządowemu, przebudowany zostanie między innymi ważny węzeł komunikacyjny w Kolnie przy u1. 1 Maja i Tadeusza Kościuszki. Wyremontowana zostanie też droga gminna we wsi Karczewo w gminie Rajgród.

Największym beneficjentem programu jest powiat wysokomazowiecki, który otrzyma na inwestycje łącznie ponad 6 milionów złotych. Dzięki funduszom wybuduje między innymi drogę od ul. 1 Maja do ul. Szpitalnej wraz z infrastrukturą techniczną. Wszystkie planowane inwestycje mają być przeprowadzone do końca tego roku.

Katarzyna Wasilewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *