TwitterFacebook

„[…] aby stanowili jedno”. Modlitwa w intencji jedności

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Intencja braterstwa w wierze będzie wybrzmiewać podczas nabożeństw odbywających się w całej Polsce pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”.

Również Łomża poprosi o solidarność między wyznaniami, szczególnie podczas niedzielnej Mszy świętej. Po której odprawiona zostanie adoracja krzyża w duchu spotkań modlitewnych Taize. Przez tą modlitwę pragniemy prosić Boga o jedność. Taka jest wola Chrystusa wyrażona w Piśmie Świętym, musimy się o to starać – mówi ks. Sławomir Bartnicki, duszpasterz do spraw ekumenizmu diecezji łomżyńskiej.

Duchowny podkreśla, że w wielu kwestiach chrześcijanie czują się głęboko podzieleni, choć jest bardzo dużo podobieństw: Do prawdy musimy dążyć w duchu pokory. Jedność zawsze pochodzi od Boga, tymczasem jako chrześcijanie rozmijamy się między innymi w kwestii rozumienia Kościoła i wiary. Jest Bóg i Chrystus jako zbawiciel, sakrament chrztu świętego i żyjąca w nas łaska Chrystusowa, natomiast mamy inne podejście chociażby do Ojca świętego i jego jurysdykcji – zaznacza duszpasterz ds ekumenizmu.

Dzisiejsza (20.01) Msza święta wpisująca się w Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan zostanie odprawiona w łomżyńskim kościele Sióstr Benedyktynek. W Eucharystii i późniejszej adoracji krzyża wezmą również udział alumni Wyższego Seminarium Duchownego. Początek o godz. 17:00.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *