TwitterFacebook

Akcja „Bezdomni” w Kolnie

Kolejne ofiary mrozu w Polsce. Od początku listopada zmarło 18 osób. Służby apelują do wszystkich bezdomnych, by ci szukali schronienia pod dachem. W Kolnie mogą liczyć między innymi na wsparcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pracownicy socjalni odwiedzają miejsca pobytu bezdomnych, aby zadbać o ich bezpieczeństwo podczas zbliżającej się zimy. – Co roku przeprowadzane są kontrole (…) typujemy osoby bezdomne, zagrożone bezdomnością bądź osoby, które w jakiś sposób są bezradne – mówi Joanna Kowalewska-Kuklińska, kierownik MOPS-u w Kolnie. Ze względu na występowanie trudnych warunków pogodowych pracownicy pomocy społecznej kierują też apel do mieszkańców Kolna o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze, samotne, niepełnosprawne, bezdomne, pozostające w trudnej sytuacji życiowej, które mogą być narażone na wychłodzenie.

Do akcji włącza się również Policja, Straż Pożarna oraz Straż Miejska. Kolneńscy strażnicy miejscy nasilili w ostatnim czasie kontrole pustostanów czy altan śmietnikowych w poszukiwaniu osób bezdomnych. – Staramy się im pomagać, sprawdzamy działki, klatki schodowe oraz inne miejsca, w których zazwyczaj przebywają – informuje Piotr Małż, komendant Straży Miejskiej w Kolnie.

Pamiętajmy, jeśli widzimy osobę śpiącą na przykład na ławce w parku nie pozostawiajmy jej samej, reagujmy. Jeżeli mamy obawy, to możemy powiadomić służby ratunkowe:

800-444-989 (całodobowa bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych) Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

997 Policja

998 Straż Pożarna

(86) 278-94-55 Straż Miejska Kolno

(86) 278-28-49 MOPS Kolno

oraz numer alarmowy 112 

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *