TwitterFacebook

Biskup Janusz Stepnowski obchodzi diamentowy jubileusz

Pasterz Diecezji biskup Janusz Stepnowski świętuje dzisiaj swoje sześćdziesiąte urodziny. Z tej okazji życzymy Księdzu Biskupowi obfitych łask Bożych na dalsze lata posługi, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej.

Biskup Janusz Stepnowski urodził się 11 lipca 1958 roku w Ostrołęce. W wieku 27 lat został wyświęcony na kapłana w łomżyńskiej katedrze. Studiował na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Nawarry w Pamplonie w Hiszpanii, który ukończył ze stopniem doktora prawa kanonicznego. Następnie kształcił się na Uniwersytecie dla Obcokrajowców w Perugii.Podczas tych studiów był duszpasterzem w diecezji Terni. W 1990 został kapelanem klasztoru Sióstr Ofiarowania w Rzymie. W 1989 rozpoczął pracę w watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów gdzie przez wiele lat kierował Urzędem ds. Koordynacji Wizyt „ad limina Apostolorum”. Oprócz tego był tłumaczem w Trybunale Roty Rzymskiej.

11 listopada 2011 papież Benedykt XVI mianował go biskupem łomżyńskim. Święcenia biskupie i uroczysty ingres do katedry biskup Janusz Stepnowski odbył 18 grudnia 2011. Konsekracji dokonał kardynał Marc Ouellet, prefekt Kongregacji ds. Biskupów, z towarzyszeniem arcybiskupa Celestina Migliorego, nuncjusza apostolskiego w Polsce, i biskupa seniora Stanisława Stefanka. Jako swoje zawołanie biskup Janusz przyjął słowa „Gratia et Pax” (Łaska i Pokój).

W ramach Konferencji Episkopatu Polski Biskup Janusz Stepnowski jest członkiem Rady ds. Ekumenizmu i delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Kontaktów z ComECE.

red. JE

 

1 komentarz

  1. Duch Święty działa Odpowiedz

    Ojciec Prof. Jacek Salij mówił ostatnio, że zarówno biskup dobry, jak i „biskup mniej dobry”, stanowią wielkie błogosławieństwo dla Kościoła; w tym bowiem drugim wypadku moc Ducha Świętego może ujawnić się tak samo mocno jak w pierwszym…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *