TwitterFacebook

Dodatkowe 50 stypendiów dla dzieci i młodzieży artystycznie uzdolnionej

Zarząd Województwa Podlaskiego mając na uwadze dużą ilość wniosków jakie wpłynęły (wpłynęło 228 wniosków), wnioski komisji opiniującej, oraz chęć pomocy dzieciom i młodzieży uzdolnionej artystycznie w rozwijaniu talentów, na ostatnim (25.01) posiedzeniu, postanowił dokonać zmian w budżecie województwa podlaskiego na rok 2019 i zwiększyć ilość przyznawanych stypendiów o 50. W związku z tym, na rok 2019 zostanie przyznanych 120 stypendiów uczniom uzdolnionym artystycznie z województwa podlaskiego na kwotę ogółem 360 tys. zł.

Podpisanie umów ze stypendystami odbywać się będzie po wcześniejszym ustaleniu terminu, w tym celu należy skontaktować się z pracownikiem Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Anną Pietkiewicz tel. (85)6654 121 lub 162, e-mail: anna.pietkiewicz@wrotapodlasia.pl. Rodzice dzieci do lat 18 oraz uczniowie, którzy ukończyli lat 18 powinni zabrać ze sobą dowód osobisty.

Uroczysta gala wręczenia stypendiów dla dzieci uzdolnionych artystycznie planowana jest na 15 lutego 2019 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku.

Poniżej zamieszczamy listę uczniów z województwa podlaskiego, którzy otrzymali stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej na rok 2019:  

  1. Andrejuk Filip
  2. Bagińska Aleksandra
  3. Bilbin Bernadeta
  4. Błaszczuk Filip
  5. Bonarska Zuzanna
  6. Bondaruk Zuzanna
  7. Borkowicz Małgorzata
  8. Borowik Julia
  9. Brzoska Liliana
  10. Citkowski Marek
  11. Chodakowska Maria
  12. Chodziutko Roksana
  13. Chomaniuk Damian
  14. Czerklański Maciej
  15. Dobrowolska Oliwia
  16. Darangowska Aleksandra
  17. Gacka Anna
  18. Gołaszewska Magdalena
  19. Gołębicka Oliwia
  20. Gosk Oliwia
  21. Górnicka Zofia
  22. Górska Maria
  23. Grabowska Paulina
  24. Grądzki Tomasz
  25. Gruszewska Urszula
  26. Grygutis Amelia
  27. Halliopa Marta
  28. Hancewicz Jakub
  29. Iwaniuk Katarzyna
  30. Jaczewski Paweł
  31. Kaczyńska Gabriela
  32. Kamińska Magdalena
  33. Kania Krzysztof Paweł
  34. Karczewska Izabela
  35. Kawalec Mateusz
  36. Kazimierczuk Magdalena
  37. Kaźmierczak Justyna
  38. Klimaszewska Wiktoria
  39. Klimiuk Ksenia
  40. Koniecko Adrian
  41. Koniecko Wiktoria
  42. Korytkowski Rafał
  43. Kosicka Weronika
  44. Kosicka Zuzanna
  45. Kosielińska Izabela Kamila
  46. Kosińska Milena
  47. Kosiński Zbigniew Marek
  48. Kościuch Karolina
  49. Kot Ewa
  50. Kryś Weronika
  51. Kuczyński Paweł
  52. Kućmierowski Kamil
  53. Kulesza Małgorzata
  54. Kułakowski Maciej
  55. Kuprjanowicz Kamila
  56. Kuzyka Julia
  57. Kuźma Michał
  58. Lewandowska Wiktoria
  59. Łapińska Aleksandra
  60. Łosiewicz Kamila Kinga
  61. Łowczecki Jakub
  62. Maciejczuk Roksana Maria
  63. Maj Aleksandra
  64. Marszałek Monika
  65. Mądry Wojciech
  66. Moczydłowska Oliwia
  67. Modzelewska Izabela
  68. Niczyporuk Weronika
  69. Niksa Mateusz
  70. Niedźwiecka Amelia
  71. Nikolopoulou Melania Arthemis
  72. Odachowska Oliwia
  73. Oleksiak Urszula
  74. Olszewski Jakub
  75. Orlińska Paulina
  76. Pałczyńska Kinga
  77. Penpicki Emil
  78. Perkowski Przemysław
  79. Piekarska Maria
  80. Polkowska Julia
  81. Poskrobko Krystian
  82. Porzezińska Natalia
  83. Puc Dominika
  84. Pukszta Weronika
  85. Puza Ewa
  86. Raciborska Natalia Anna
  87. Rojewska Izabela
  88. Romanowska Zofia
  89. Rybińska Hanna
  90. Sawicka Maria
  91. Senda Paweł
  92. Skawska Jagoda
  93. Skawski Aleksander
  94. Skowrońska Sara
  95. Smolarczuk Małgorzata
  96. Sobolewska Weronika
  97. Sobolewski Dawid
  98. Somers Julia Christina Maria
  99. Strycharska Katarzyna
  100. Szczecińska Joanna
  101. Szerzanowska Natalia
  102. Szkiłądź Karolina
  103. Sztejman Jakub
  104. Śledziewska Julia
  105. Śliwiński Damian
  106. Tarasiuk Maria
  107. Timoszuk Nicole Anna
  108. Tołwińska Maria
  109. Turkowicz Marek
  110. Truskolaska Martyna
  111. Wawrzynkowska Inga
  112. Wiśniewska Aleksandra
  113. Wojewódzka Natalia Weronika
  114. Wołczyk Aleksandra
  115. Wróblewski Damian
  116. Zalewska Joanna
  117. Zdrajkowski Mikołaj
  118. Zdrodowska Daria
  119. Ziajko Kamil
  120. Zyskowska Maya

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *