TwitterFacebook

Doradcy życia rodzinnego spotkają się w Łomży

Odpowiedzialne rodzicielstwo – to temat najbliższego spotkania doradców życia rodzinnego diecezji łomżyńskiej. Wezmą w nim udział osoby, które uczą między innymi naturalnych metod planowania rodziny zgodnie z nauką Kościoła i poszanowaniem godności ludzkiej.

Służymy bezpłatną pomocą, w oparciu o sprawdzone źródła. Nasza praca jest pracą apostolską w duchu encykliki Humanae Vitae napisanej ponad 50 lat temu przez św. Pawła VI i encykliki Familiaris Consortio, której autorem jest nasz św. Jan Paweł II. Odpowiedzialność rodzicielska dotyczy decyzji co do czasu poczęcia, urodzenia dziecka, również ilości dzieci w rodzinie. My uczymy metody naturalnej, ponieważ kluczową kwestią jest poznanie struktury biologicznej człowieka, a dokładnie naturalnego rytmu płodności wpisanego w organizm kobiety – mówi Barbara Mieczkowska, diecezjalny doradca życia rodzinnego.

Sobotnie spotkanie Doradców Życia Rodzinnego rozpocznie się o godzinie 9:30 Mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łomży. Eucharystii przewodniczyć będzie bp Janusz Stepnowski. W diecezji łomżyńskiej służy 75 doradców życia rodzinnego. To osoby świeckie, każda z nich otrzymała od biskupa Janusza Stepnowskiego misję kanoniczną – dokument poświadczający naukę zgodną z nauczaniem Kościoła katolickiego i uprawniającą do służby w jednej z 56 poradni znajdujących się na terenie diecezji.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *