TwitterFacebook

Drogowcy po zimie wrócili na „krajówkę” w Kolnie

Ruszył tam 5 etap przebudowy drogi krajowej, która przecina Kolno. Na przejeżdżających przez miasto trasą nr 63 czeka w dwóch miejscach ruch wahadłowy. Pierwsze utrudnienie to przebudowywane skrzyżowanie ul. Sienkiewicza z ul. Wojska Polskiego. Powstaje tam pierwsze w mieście skrzyżowanie ze światłami. Drugim punktem jest miejsce gdzie będzie rondo, czyli u zbiegu Wojska Polskiego z Witosa i ul. Kolejową przy nowym dworcu autobusowym.

Przebudowa będzie nie tylko poprawą komfortu przejazdu przez miasto. Będzie też coś dla oka. – Mamy przy okazji przebudowę całej linii energetycznej , która będzie doziemna. Stare słupy z napowietrznymi liniami znikną. To cieszy, bo linia przypominała wczesne lata powojenne. Myślę ze Kolno będzie o wiele bardziej przyjaznym miastem, jeżeli chodzi o przejazd. Będzie można zatrzymać się w wielu miejscach. Powstaną nowe parkingi przy Wojska Polskiego, co umożliwi np. szybkie zrobienie zakupów – mówi burmistrz Kolna Andrzej Duda.

Przebudowa krajówki w Kolnie ruszyła w 2018 roku. W sumie modernizowany jest 2,5-kilometrowy odcinek. Inwestycja pochłonie ponad 27 milionów złotych. Koniec prac zaplanowano na wrzesień.

mb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *