TwitterFacebook

Duchowe oscypki, czyli wakacyjna Oaza w górach

Duchowość połączona z wypoczynkiem. Tak w dwóch słowach można streścić 16 dniowe rekolekcje Oazy Nowej Drogi III stopnia w Białym Dunajcu organizowane przez Ruch Światło-Życie Diecezji Łomżyńskiej.

W rozpoczętym 28 czerwca spotkaniu bierze udział 31 uczestników, średnia wieku to 15 lat. Opiekują się nimi animatorzy i moderator ks. Krzysztof Szymczak pochodzący z parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej. Hasło tegorocznych rekolekcji zamyka się w jednym słowie: „Wspólnota”. Młodzi codziennie uczestniczą w Mszy świętej, spotykają się w grupach dzielenia, mają wspólne posiłki i modlitwy. Jest również czas na rekreację i zwiedzanie, spacery i wymienianie się numerami telefonów.

Jednym z ważnych punktów podsumowujących rekolekcje będzie dzisiejszy Dzień wspólnoty. To spotkanie oazowiczów wszystkich grup przebywających obecnie na rekolekcjach w Białym Dunajcu. Będziemy dzielić się świadectwami, a zainteresowani mogą zadeklarować przystąpienie do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka jako kandydaci lub członkowie – mówi animator Michał Potocki. Młodzi wracają w niedzielę. Oazy, czyli wakacyjne rekolekcje Ruchu Światło-Życie odbędą się jeszcze tego lata między innymi w Wilnie. Moderatorem tych spotkań będzie ks. Aleksander Suchocki przez wiele lat odpowiedzialny za wspólnotę Ruchu Światło-Życie w Kościele Łomżyńskim.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *