TwitterFacebook

Dzień Świętości Życia z Ojcem Pio

W naszej grajewskiej wspólnocie parafialnej obecny rok przeżywamy w klimacie świątecznym. Głównie za sprawą naszego patrona św. ojca Pio i Matki Bożej Fatimskiej. Przygotowujemy się po raz pierwszy do uroczystości odpustowej na dzień 13 maja. Pragniemy odczytywać wezwanie wciąż aktualne i płynące z Fatimy. Przyjmujemy to jako owoc minionego roku, który przypomniał o konieczności „odkrywania i realizowania na nowo” orędzia fatimskiego. Jeszcze większego wydźwięku nabiera fakt, że obecny rok pozwala nam uważniej przyjrzeć się osobie naszego patrona i jego życiu, pokornej służbie, ufnej modlitwie i poprzez cierpienie uczestniczeniu w krzyżu Chrystusa.

100. rocznica otrzymania stygmatów i 50. rocznica odejścia do Pana, to z pewnością wyjątkowa okazja do refleksji i wdzięczności za dar od Boga dla naszej wspólnoty tak wspaniałego świętego, jakim jest ojciec Pio. Jak wszystkim, tak i nam towarzyszy hasło: „Do nieba z Ojcem Pio”. Wyraża ono myśl, abyśmy jako jego duchowe dzieci, z jego pomocą, osiągnęli ten dar, którym on już się raduje. Wpatrujemy się w jego przykład i odczytujemy duchowe wskazówki, których nam udziela, poprzez swoje całkowite i ufne, pełne pokory, oddanie się Bogu, Kościołowi i braciom.

9 kwietnia br. przypadała uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia przeżywamy tradycyjnie Dzień Świętości Życia, któremu przyświecało hasło: „Polska Rodziną silna!”. W naszej wspólnocie, idąc za duchowym przykładem ojca Pio, który tak żarliwie bronił „nienaruszalności życia, jego świętości oraz rodziny”, poświęciliśmy ten dzień na promowanie wartości chrześcijańskich, rodzinnych i obronie oraz poszanowaniu życia „od poczęcia do naturalnej śmierci”. Na wszystkich Mszach św. podejmowaliśmy duchową adopcję dziecka poczętego, okolicznościowe słowo Boże wytrawnego kaznodziei ks. Dawida i przygotowana przez niego wystawa pod hasłem: „Życie jest święte – dar Boga” uwrażliwiały ludzkie serca na potrzebę większej aktywności w tej dziedzinie.

Szczególna obecność rodzin i młodych małżeństw z dziećmi, chętnie podejmowana adopcja, modlitwa, stały się pięknym świadectwem wiary i troski o „rodzinę Bogiem silną i poszanowanie daru życia”. Dopełnieniem tych wydarzeń stał się Marsz dla Życia i Rodziny jako publiczny wyraz manifestacji i dzielenia się wartościami chrześcijańskimi, przede wszystkim modlitwą i wsparciem rodziny i życia.

Cieszy coraz większe zaangażowanie młodych małżeństw i rodzin, których świadectwo uczestnictwa razem z swoimi dziećmi podczas marszu stanowiło najpiękniejszy załącznik i wyraz szacunku dla Boga, za dar życia ich pociech. Podziękowanie płynie także w stronę poradni rodzinnych i doradców życia rodzinnego za pomoc i wsparcie oraz osobiste świadectwo.

Dziękując Bogu za dar życia, za dar naszych rodziców, za dar miłości, małżeństwa i rodziny, za każde ludzkie życie, pamiętaliśmy również o wdzięczności za zbliżającą się 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i za naszego patrona św. ojca Pio oraz duchową opiekę Matki Bożej Fatimskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *