RN
TwitterFacebook

Dziewiąta edycja Studium Życia Rodzinnego rusza już w październiku – jeszcze zdążysz się zapisać

Biskup Stanisław Stefanek, dr Jacek Pulikowski, Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie czy psycholog ks. dr Marek Dziewiecki to tylko niektórzy z prelegentów dziewiątej już edycji Studium Życia Rodzinnego, która rozpocznie się 19 października w Łomży.

Jeśli pragniecie: aby wasze małżeństwo nabrało nowego blasku, by było ono prawdziwie satysfakcjonującym związkiem, zrozumieć przyczyny niektórych Waszych problemów i poznać sprawdzone sposoby ich rozwiązywania. Jeśli chcecie podjąć wysiłek doskonalenia Waszego małżeństwa, dania mu nowej nadziei czy jeszcze jednej szansy skorzystajcie ze spotkań w ramach Studium Życia Rodzinnego – zapraszają organizatorzy kolejnej już edycji Studium.

W tym roku Studium rusza na trzech poziomach: pierwszym „Odpowiedzialne narzeczeństwo. szczęśliwe małżeństwo. czyli 7 spotkań dla narzeczonych pragnących żyć razem w wierności, uczciwości i miłości do końca życia.” Drugim: „Moje małżeństwo! Moja rodzina! Moje szczęście! – czyli 5 spotkań dla małżonków z różnym stażem poważnie myślących o miłości.” I trzecim: Moje dziecko. Jak je mądrze kochać i dobrze wychować? – czyli 5 spotkań dla rodziców zatroskanych o przyszłość swoich dzieci.”

Zajęcia prowadzą specjaliści i fachowcy z różnych stron Polski: Bp dr Stanisław Stefanek, ks. dr Marek Dziewiecki z Radomia, dr Jacek Pulikowski z Poznania, dr Jacek Szulc z Warszawy, dr hab. Mieczysław Guzewicz z Zielonej Góry, Państwo Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie z Łodzi, ks. dr Zbigniew Skuza, dr Karol Wojtyna z Niepokalanowa, asp. Anna Szymańska z Ostrowi Maz., małżonkowie, kapłani i wiele innych osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w sobotę, każde spotkanie to 3 x 1,5 godziny. Zajęcia odbywają się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego przy kawie, herbacie i ciastku. Początek o godzinie 9.00. Koniec o 14:00.
Małżonkowie, którzy mają małe dzieci (od 2,5 do 10 roku życia) i na czas zajęć nie mają ich z kim zostawić, mogą to zrobić bezpłatnie u Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Przedszkolu przy ulicy Radzieckiej 4.

Koszt uczestnictwa obojga małżonków, narzeczonych w całym cyklu spotkań: 300 zł. W przypadku osoby uczestniczącej pojedynczo 150 zł za całość.Uczestnicy są wolnymi słuchaczami a na zakończenie otrzymują dyplom uczestnictwa w zajęciach (min. 80% obecności) i mogą podjąć pracę w Parafialnych Poradniach Życia Rodzinnego.

Narzeczeni przyjmowani są tylko na I poziom a uczestnictwo w 7 spotkaniach (5 spotkań wykładowych + 2 dotyczące NPR) zwalnia z bezpośredniego przygotowania do Sakramentu małżeństwa w parafii, także ze spotkań w Parafialnej Poradni Rodzinnej, a więc warto skorzystać!

Zapisy i informacje: Wydział Duszpasterstwa Rodzin, Kuria Diecezjalna Łomżyńska, ul. Sadowa 3, 18 – 400 Łomża, Barbara Mieczkowska kom. 519 123 470 (od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 – 13.00), Agnieszka Frydrych kom. 510 085 979; ks. Jacek Kotowski kom. 698 761 737

Terminy spotkań w roku 2019/2020:: 19 października 2019, 9 listopada 2019, 7 grudnia 2019, 25 stycznia 2020, 15 lutego 2020 oraz 2 spotkania z NPR: 7 i 21 marca 2020.

PROGRAM ZAJĘĆ W ROKU 2019/2020:   Zobacz ulotkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *