TwitterFacebook

Edukacyjno-rodzinna gra „100 Niepodległych”

W 2018 roku w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską, Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych we współpracy z wydawnictwem Taktyka i Strategia opracował i wydał grę edukacyjno-rodzinną „100 Niepodległych”. Celem gry jest przybliżenie sylwetek najwybitniejszych Polaków, przy jednoczesnym wykorzystaniu gry jako alternatywnej metody edukacyjnej.

W skład jednego zestawu wchodzi 100 kart przedstawiających 95 Polaków, którzy w ciągu wieków przyczynili się do rozwoju, wzrostu prestiżu, rozpoznawalności bądź odzyskania i utrzymania niepodległości przez Rzeczpospolitą. Pięć dodatkowych kart prezentuje wyszczególnione grupy osób, które wspólnym wysiłkiem włożyły wkład w odzyskanie i utrzymanie suwerenności i niepodległości państwa.

Zadaniem każdego z graczy jest odgadnięcie postaci znajdującej się na wylosowanej karcie, na podstawie zadawanych pytań i udzielanych przez pozostałych uczestników odpowiedzi TAK lub NIE. Wygrywa ten gracz, który w trakcie rozgrywki odgadnie największą liczbę wylosowanych przez siebie postaci.

Dotychczasowe duże zainteresowanie grą jest najlepszą rekomendacją, że jest to ciekawe i skuteczne narzędzie edukacji nieformalnej, a także integracyjna forma spędzania czasu wolnego w rodzinie i wśród przyjaciół.

Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych jest niezależnym ośrodkiem analitycznym powołanym do życia jako platforma wymiany i poszerzania wiedzy z obszaru szeroko rozumianej polityki obronnej i bezpieczeństwa międzynarodowego, edukacji i krzewienie postaw patriotycznych. Instytut pragnie nie tylko służyć wsparciem i ekspertyzą instytucjom administracji publicznej, ale również budować sieć kontaktów między pokoleniami specjalistów w tej dziedzinie.

Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych/promocja/reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *