RN
TwitterFacebook

Furta seminaryjna otwarta. Tydzień Modlitw o Powołania połączony ze 100 leciem WSD

Wystawa, konferencje, sztuka teatralna, dyskusja i wspólna modlitwa – to propozycje Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży na trwający właśnie Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego połączony z obchodami 100-lecia uczelni.

Od poniedziałku 13 maja odwiedzający łomżyńskie Wyższe Seminarium Duchowne mogą oglądać specjalnie przygotowaną wystawę poświęconą sztuce podejmowania mądrych życiowych decyzji.

Powołanie nie jest wyłącznie kapłańskie i zakonne. Chcemy przede wszystkim pokazać młodemu człowiekowi, że warto marzyć, nosić głęboko w sobie pragnienia i śmiało pytać o ich zgodność z planem Bożym. To daje ogromny spokój i siłę do pójścia za tym, co podpowiada serce – mówi siostra Anna Jóźwiak, Instytut Królowej Apostołów dla Powołań w Skierniewicach.

Wystawa podzielona jest na cztery części. W pierwszej akcentujemy życie jako wielki bezinteresowny dar do wykorzystania. Dalsza dotyczy realizowania swojego powołania przez bohaterów biblijnych. Trzecia część mówi o świadkach i przeżywaniu sakramentów w Kościele, zaś koniec poświęcony jest definicji powołania w ujęciu duchowieństwa i świeckich. Mamy nadzieję, że te wydarzenia pomogą ludziom w odkryciu własnej drogi życiowej zgodnej z wolą Bożą – podsumowuje ks dr Janusz Kotowski, rektor WSD.

Poniżej dokładny program:

Wtorek 14.05.2019

19:30 Konferencja „Jak podejmować dobre decyzje” – siostra Anna Maria Pudełko, Instytut Królowej Apostołów dla Powołań w Skierniewicach

Środa 15.05.2019

19:30 Spektakl „Droga do życia” – alumni Wyższego Seminarium

Czwartek 16:05.2019

19:30 Wieczór uwielbienia w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego

Wszystkie wydarzenia są otwarte.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *