RN
TwitterFacebook

Gmina Kolno: Samorząd przywrócił połączenie autobusowe

Dzięki dofinansowaniu, które gmina Kolno pozyskała w ramach rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej powrócił autobus na trasę Kolno – Gietki przez Niksowiznę.

Gmina Kolno znalazła się wśród 19 samorządów, które skorzystają z pieniędzy w ramach rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej dofinansowywane będzie przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Dofinansowanie ma dotyczyć linii komunikacyjnych niefunkcjonujących od co najmniej trzech miesięcy przed wejściem w życie ustawy i na które umowa o świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po jej wejściu w życie. Fundusz ma przywrócić połączenia autobusowe, które zostały zlikwidowane z powodu deficytu, kiedy przychody z biletów były niższe niż koszty utrzymywania tych linii.

Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej jest państwowym funduszem celowym, którego dysponentem jest minister do spraw transportu. Obsługę Funduszu na zasadach określonych w umowie z jego dysponentem będzie prowadził Bank Gospodarstwa Krajowego.

W województwie podlaskim odtworzone linie obsługuje PKS Nowa. Autobus łączący Kolno z Gietkami kursuje od 1 października. Poniżej rozkład jazdy:

UG Kolno/oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *