TwitterFacebook

Gmina Kolno: Stracili dom w pożarze – potrzebna jest pomoc

Na początku sierpnia w miejscowości Wścieklice wybuchł pożar w jednym z domów. Wielodzietna rodzina, która tam zamieszkiwała straciła cały dobytek. Wójt Gminy Kolno zaapelował o pomoc dla pogorzelców. 

Zdarzenie miało miejsce w nocy, 7 sierpnia. Pożar strawił cały dom, w którym mieszkało małżeństwo z trójką dzieci i starsza kobieta. W akcji gaśniczej brały udział 4 zastępy z JRG Kolno i 4 zastępy OSP. Wstępna straty szacowane są na 300 tys. złotych.

Najpilniejszą potrzebą są ubrania i buty dla chłopców: dwóch ośmiolatków i sześciolatka, oraz dla ich mamy, taty i babciinformuje Aleksandra Szyc w Urzędu Gminy Kolno.

Wsparcie rzeczowe przekazywać można za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolnie, ul. Sienkiewicza 5, 18 – 500 Kolno, tel. 86-278-20-72. Informacji w tej sprawie udziela pani Małgorzata Błażejczyk, specjalista pracy socjalnej.

W sieci ruszyła też zbiórka internetowa. Celem jest uzbieranie 150 tys. złotych. Wpłat można dokonywać w serwisie pomagam.pl

UG Kolno/pg

2 kommentarze

  1. Ewelina Odpowiedz

    „Na początku lipca w miejscowości…”, a później „Zdarzenie miało miejsce w nocy, 7 sierpnia. ” …… Chyba się tu Pani Paulinie wkradły jakieś nieścisłości?

    1. Paula Gałązka Odpowiedz

      Miał być sierpień. Tak to jest, jak lipiec zbyt szybko się kończy. Dziękuję za czujność 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *