TwitterFacebook

Jest porozumienie MSWiA z policjantami

Podwyżka płacy o 655 złotych brutto od 1 stycznia 2019 roku, kolejna o 500 złotych od 1 stycznia 2020 roku i prawo do emerytury po 25 latach służby, bez wymogu osiągnięcia 55 roku życia oraz od 1 lipca 2019 roku nadgodziny płatne w wysokości 100 procent stawki godzinowej za nadgodziny – to niektóre punkty porozumienia, jakie podpisali dzisiaj przedstawiciele służb mundurowych ze MSWiA.

Związkowcy wezmą też udział w opracowaniu projektu programu wieloletniego rozwoju służb mundurowych w latach 2021-2024 w zakresie określania wielkości wydatków na poszczególne przedsięwzięcia, ze szczególnym uwzględnieniem wysokości uposażeń – napisano w dokumencie.

Podpisanie porozumienia kończy trwający od lipca protest mundurowych. Obie strony nazwały porozumienie „krokiem milowym: we wzajemnych relacjach. Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski poinformował, że porozumienie jest na tyle satysfakcjonujące, że związkowcy kończą akcję protestacyjną. „Wracamy do służby” – dodał Rafał Jankowski.

Szef MSWiA Joachim Brudziński podziękował – jak mówił – „stronie społecznej za bardzo dobry dialog i za efekt finalny – podpisanie porozumienia”.

Nie byłoby tego porozumienia, tych możliwości, które otwierają nowy rozdział w policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej, gdyby nie życzliwość i gotowość do współpracy ze strony premiera Mateusza Morawieckiego i minister finansów Teresy Czerwińskiej – dodał minister Joachim Brudziński.

iar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *