TwitterFacebook

Tenisistki stołowe z Łomży zagrały w Akademickich Mistrzostwach Polski

W dniach 13-15.04.2018r. rozegrany został Finał Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Gospodarzem turnieju był AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Udział wzięło 14 drużyn żeńskich i 16 męskich. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zapewniła sobie prawo startu w turnieju kobiet, zajmując w Półfinale B- 2 miejsce (Łódź, 24-25.03.2018r.).

Reprezentantkami Uczelni były: Weronika Łuba- pracownik akademicki, Monika Żbikowska- studentka kierunku Zarządzanie, Aleksandra Krukowska- studentka kierunku Wychowanie Fizyczne, Ewelina Dębkowska (rezerwowa)- studentka kierunku Wychowanie Fizyczne.

W fazie grupowej Łomżynianki okazały się najlepsze, pokonując Uniwersytet Gdański (3:1) oraz Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (3:1). W ostatniej chwili z rywalizacji wycofał się AWF w Katowicach, co skutkowało kolejnym wygranym pojedynkiem przez PWSIiP w Łomży (walkower). W ćwierćfinale ekipa z Łomży musiała uznać wyższość rywalek z Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie, ulegając 0:3. W późniejszej walce o miejsca w przedziale 5- 6 Łomżynianki zmierzyły się z zespołem AWF Wrocław, z którym minimalnie przegrały 2:3.

W ostatnim pojedynku o 7 miejsce drużyna z Łomży pokonała studentki z Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie 3:1. Biorąc pod uwagę typy szkół wyższych, PWSIiP w Łomży wśród Wyższych Szkół Zawodowych w kategorii kobiet zajęła najwyższą lokatę w kraju.