TwitterFacebook

Kierowcy dużych ciężarówek protestują na drogach

Trwa protest kierowców TIR-ów. Jeżdżą wolniej, a na drogach dwupasmowych, blokują jeden pas!

O 10 km na godzinę wolniej niż dopuszczalna prędkość – tak poruszają się dziś ciężarówki w całej Polsce. Akcja pod nazwą ‚Protest69’ to odpowiedź na akcję policji ‚TIR’, podczas, której kierowcy ciężarówek są karani m.in. za wyprzedzanie na lewym pasie na drogach szybkiego ruchu.

Ta demonstracja może spowodować duże utrudnienia na drogach. Jak podkreślał w poranku „siódma9” rzecznik stołecznej policji Sylwester Marczak, lewy pas na drogach szybkiego ruchu powinien być wolny dla samochodów osobowych.

Inny niebezpieczeństwem jest samochód, który waży kilkadziesiąt ton, a innym niebezpieczeństwem jest samochód, który waży tonę czy półtorej tony. Jeżeli mówimy o poruszaniu się, tamowaniu ruchu, utrudnianiu w poruszaniu się, to niestety wpływa to na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Pamiętajmy o tym, że za każdą akcją nie stoi to, żeby nabijać mandaty, ale chodzi o bezpieczeństwo – mówi Sylwester Marczak, który ponadto uważa, że dzisiejsza akcja kierowców samochodów ciężarowych nie ma większego sensu.

Tutaj jest bardzo często próba obrony, że chodzi o pieniądze, że czas to pieniądz, że chodzi o czas dotarcia do celu. No to zastanawiam się jaki jest cel poruszania się z prędkością jeszcze mniejszą – dodaje Sylwester Marczak.

Policjanci podkreślają, że będą cały czas kontrolować przebieg dzisiejszego protestu i w przypadku łamania przepisów kierowcy będą karani.

red

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *