TwitterFacebook

Kolejny medal łomżyńskich lekkoatletów na Mistrzostwach Polski

Rozpoczął się czas rozgrywania Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Bardzo dobre wieści napłynęły do nas z Wielkopolski a konkretnie z Cienina Zabornego, gdzie podczas Otwartych Mistrzostwach Polski Kobiet w Biegu Ulicznym na 5 km reprezentantka LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA Ewa Jagielska wywalczyła brązowy medal w gronie 75 startujących zawodniczek. Biegaczka została wyprzedzona przez Monikę Kaczmarek (AZS Łódź) – 16.44 oraz Beatę Lupa (Karkonosze Running TEAM) – 16,52. Czas Ewy to 17.05 był o 12 sekund lepszy od czwartej Angeliki Mach (AZS UMCS Lublin).

Natomiast przed tygodniem w Warszawie na tym samym dystansie rywalizowali panowie. Trzej zawodnicy PREFBETU byli w czołówce, ale niestety medalu nie udało się zdobyć. Jakub Nowak zajął czwartą lokatę, Emil Dobrowolski był piąty a Mateusz Demczyszak zawody ukończył na ósmym miejscu.

W następny weekend starty w Lublinie na Młodzieżowych Mistrzostwa Polski, 3-5 lipiec (Racibórz) Mistrzostwa Polski Juniorów a 10-12 lipiec (Poznań) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Miejmy nadzieję, że zawodnicy powalczą o kolejne medale z mistrzostw naszego kraju.