TwitterFacebook

Kolno: będą kolejne „Muzyczne Barwy Podlasia”

Znane są wyniki pierwszego naboru programu „Kultura – Interwencje 2018”. Spośród złożonych ponad 900 wniosków eksperci Narodowego Centrum Kultury wybrali 169. W wąskim gronie beneficjentów znalazło się Centrum Kultury Gminy Kolno.

Łączny budżet programu na ten rok wynosi 10 mln złotych. Centrum Kultury Gminy Kolno otrzymało blisko 30 tys. złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na organizację Festiwalu „Muzyczne Barwy Podlasia”. Po ubiegłorocznym sukcesie wydarzenia, czas na kolejną jego edycję. Poprzednia cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu dwóch dni na scenie zaprezentowało się blisko 400 wykonawców z Polski i za granicy.

W tym roku także chcemy to powtórzyć – mówi Marcin Sekściński, dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno. – Tym razem w formie koncertu plenerowego, 15-go lipca w miejscowości Czerwone położonej przy drodze krajowej 63 prowadzącej na Mazury.

Podobnie jak w roku ubiegłym, integralną częścią projektu będą audycje na antenie Radia Nadzieja dotyczące wielokulturowości Podlasia. Zapraszamy do słuchania już niebawem.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *