TwitterFacebook

Kolno z najwyższym bezrobociem w województwie

Bezrobocie w powiecie kolneńskim nadal spada, ale z drugiej strony jest najwyższe w całym województwie podlaskim. Według danych Powiatowego Urzędu Pracy w Kolnie stopa bezrobocia dla powiatu w ostatnim miesiącu wynosiła 14 proc. i była wyższa od wojewódzkiej o blisko 6 punktów proc.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w kolneńskim urzędzie pracy na koniec koniec czerwca wynosiła 2 151 osób i była niższa o 80 osób od liczby bezrobotnych zarejestrowanych na koniec maja br. W porównaniu do czerwca ubiegłego roku, w ewidencji osób bezrobotnych było zarejestrowanych 2 437 osób, odnotowano spadek o 286 osób.

– W województwie jesteśmy na ostatnim miejscu. Miały na to wpływ dodatkowe środki na zadania zlecone. My w tym roku takich środków nie uzyskaliśmy, natomiast Grajewo i Sejny, które do tej pory były za nami jeśli chodzi o liczbę bezrobotnych realizują te zlecone na zewnątrz usługi – mówi dyrektor urzędu w Kolnie Wacław Sójko.

Powiat suwalski w województwie podlaskim ma najniższą stopę bezrobocia rejestrowanego wśród powiatów. Na koniec maja br. wynosiła 4,1 proc. W powiecie wysokomazowieckim – 5,8 proc., w powiecie łomżyńskim – 7,1 proc., w powiecie zambrowskim – 7, 8 proc. Dużo gorzej sytuacja wygląda z kolei w powiecie grajewskim – 13,5 proc.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *