TwitterFacebook

Kolno z wyremontowaną pływalnią [FOTO]

Mieszkańcy Kolna od dziś (15.05) mogą korzystać z wyremontowanego basenu. Obiekt od kilkunastu lat nie przechodził żadnych renowacji. Prace trwały blisko dwa miesiące. Pływalnia przeszła wiele zmian – przekonuje burmistrz Kolna, Andrzej Duda.

Wyremontowana została niecka basenu, są nowe płaszcze wodne, nowe jacuzzi, nowy plac zabaw dla najmłodszych. Zmieniono również szafki, które przez 17 lat nie były wymieniane. Zadbano także o czystość wody, gdzie specjalne lampy likwidują jakiekolwiek zagrożenie, które mogłoby powstać w wyniku korzystania z basenu. Można tu odpocząć, popływać, a pływanie to jeden z najzdrowszych elementów ruchowych, które odciąża kręgosłup. W tej chwili nasz basen spełnia wszystkie normy – mówi burmistrz Kolna, Andrzej Duda. Gospodarz miasta z uśmiechem dodaje, że zacznie z powrotem regularnie korzystać z basenu, gdyż jak twierdzi obniżona aktywność odbiła się na kilogramach, które przybywają.

Mieszkańcy Kolna są zadowoleni z przeprowadzonego remontu i zgodnie przyznają, że teraz jest ciekawiej i bardziej kolorowo. Było nudno, dużo rzeczy się zmieniło i teraz jest fajniej. Na pewno będzie więcej dzieci przez ten kącik i będzie większe zainteresowanie naszym basenem – opowiada mieszkanka Kolna.

Koszt przebudowy kolneńskiej pływalni to około 800 tysięcy złotych. Połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *