TwitterFacebook

Krajowe posłanie na ŚDM w Panamie

Krajowe Posłanie na Światowe Dni Młodzieży w Panamie już 1 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Co ciekawe zaproszenie na to wydarzenie skierowane jest nie tylko do tych, którzy wybierają się do Panamy, ale także do pielgrzymów duchowych.

Plan spotkania wygląda następująco: o godz. 10.00 w kaplicy św. Józefa na Halach nastąpi uroczyste odśpiewanie hymnu ŚDM, po czym przeprowadzone zostanie podsumowanie przygotowań i przekazanie ostatnich informacji dotyczących wyjazdu. O godz. 13.00 organizatorzy grup, koordynatorzy diecezjalnych ŚDM, duszpasterze młodzieży i wszyscy przybyli pielgrzymi będą modlić się podczas Mszy świętej celebrowanej w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Według wstępnych szacunków Polacy mogą stanowić najliczniejszą z grup przybyłych na ŚDM w Panamie. Z Polski pochodzi też wielu wolontariuszy, w tym reprezentantka diecezji łomżyńskiej  – Martyna Sikorska.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie będą miały miejsce w dniach 22-27 stycznia 2019 r. Poprzedzą je ŚDM w diecezjach, które zaplanowano na 17-21 stycznia 2019 r.

KEP/BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *