TwitterFacebook

Kurs pierwszej pomocy dla rodziców w sytuacji zagrożenia życia dziecka

Pierwsze minuty po wypadku decydują o życiu i zdrowiu poszkodowanej osoby. To rozstrzygająca chwila, w której należy podjąć kluczowe działania. Jedynie znikomy odsetek społeczeństwa potrafi właściwie zareagować oraz poprawnie udzielić pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających ludzkiemu życiu i zdrowiu.

Także rodzice nie wiedzą co robić w chwili gdy ich dziecko coś połknie, zakrztusi się czy spadnie z huśtawki i straci przytomność na placu zabaw. Dlatego Duszpasterstwo Rodzin przy współpracy z firmą NITROMED czyli z zespołem ratowników medycznych z wieloletnim doświadczeniem, których życie nauczyło, że należy być przygotowanym na każdą sytuację, organizuje kompleksowe szkolenie dla rodziców, które obejmuje naukę udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia dzieci. Jak mówi jeden z ratowników Jakub Szmigiero ratownik medyczny i instruktor pierwszej pomocy z międzynarodowymi uprawnieniami instruktorskimi ERC: Do tematu pierwszej pomocy podchodzimy konkretnie i merytorycznie – zaczynamy od strony psychologicznej, programujemy określony model myślenia oraz reagowania w sytuacjach, które nie spotykają nas na co dzień. Wiele osób dopiero kiedy zrozumie, czego może się spodziewać, zaczyna również pojmować, w jaki sposób należy działać w momentach zagrożenia życia drugiego człowieka.

Kurs pierwszej pomocy dla rodziców i nie tylko, który obejmuje naukę udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia dzieci, odbędzie się 23 marca 2019 r., w Centrum Edukacyjno-Szkoleniowym w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży przy Placu Jana Pawła II nr 1. Początek o godzinie 9:00. Kurs potrwa około 3 godzin. Uczestnikom zapewniamy kawę i coś słodkiego do kawy.

Zgłoszenia pod numerem telefonu: +48 698 761 737. Kurs jest bezpłatny a liczba miejsc ograniczona. Czekamy na Twoje zgłoszenie! Pamiętaj, że razem chcemy Cię nauczyć jak ochronić to, co jest najcenniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *