TwitterFacebook

Kusili swoją ofertą kolneńską młodzież, czyli X Kolneńskie Targi Edukacji i Pracy

Wybór kierunku studiów to pierwszy krok w dorosłe życie. Od podjętej decyzji zależy w dużej mierze przyszłość na gruncie zawodowym. Za czym podążać, rozważając najlepszą opcję: za modą, znajomymi, możliwością zarobków, a może po prostu za pasją? Jak podjąć właściwą decyzję, która zapewni jednocześnie możliwość rozwijania swoich zainteresowań i realną szansę na znalezienie pracy po zakończeniu studiów? W wyborze oraz ułatwieniu młodzieży dostępu do ofert szkół i pracodawców po raz dziesiąty pomogły Kolneńskie Targi Edukacji i Pracy.

Cel to przede wszystkim pomoc młodym ludziom w planowaniu dalszej edukacji, prezentacja ofert lokalnych pracodawców oraz zapoznanie młodzieży z rynkiem pracy. Po części oficjalnej, podczas której głos zabrał zastępca komendanta wojewódzkiego OHP, starosta kolneński oraz burmistrz Kolna, nastąpiła część artystyczna. Swoje umiejętności teatralne zaprezentowała młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Kolnie przedstawiając motywy z utworów „Przedwiośnie” oraz „Panicz i dziewczyna”, przygotowanych pod kierunkiem pedagoga Moniki Szymańskiej.

Młodzież mogła korzystać z porad udzielanych przez doradców zawodowych oraz bezpośrednio uzyskać informacje dotyczących rynku pracy, zasad rekrutacji pracowników oraz wymogów odnośnie potencjalnych kandydatów do pracy.

Jak co roku dopisała wysoka frekwencja wśród przedstawicieli szkół wyższych, pracodawców a także młodzieży. Na Targi przybyło 30 wystawców, w tym szkoły wyższe, pracodawcy i instytucje współpracujące. Jubileuszowe Kolneńskie Targi Edukacji i Pracy zgromadziły około 200 zwiedzających.

Organizatorem targów było Młodzieżowe Centrum Kariery w Kolnie, a współorganizatorem Powiatowy Urząd Pracy oraz I Liceum Ogólnokształcące. Patronat honorowy nad Targami objął Starosta Kolneński i Burmistrz Miasta Kolno.

Katarzyna Polkowska-Wilczewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *