TwitterFacebook

Licytacja, która pomoże wybudować hospicjum w Wilnie

Ta licytacja pomoże zbudować hospicjum w Wilnie. Mowa o aukcji fotografii, które znajdują się w łomżyńskiej Galerii Pod Arkadami.

52 zdjęcia przedstawiają pejzaż Wilna i Łomży, wszystkie są do wylicytowania. Wykonała je Bożena Mozyro, mieszkanka Wilna polskiego pochodzenia. Została zaproszona do Łomży przez Naczelną Organizację Techniczną. Organizacja świętuje 40-lecie swojego istnienia, a także – jak my wszyscy – 100-lecie odzyskania Niepodległości – mówi Przemysław Karwowski, kierownik Galerii. Dodaje również, że od samego początku spodobał mu się pomysł połączenia wystawy z licytacją. 

Zbiórkę środków na budowę litewskiego hospicjum koordynuje siostra Michaela Rak ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Wilnie założonego przez siostrę Faustynę. Okazuje się, że na Litwie obecnie znajduje się tylko jeden ośrodek, który świadczy usługi paliatywne osobom dorosłym. Liczy 14 łóżek, prowadzona jest również pomoc domowa. Drugie hospicjum będzie wybudowane tuż obok, przy ul. Rossa w Wilnie. Tutaj na opiekę będą mogły liczyć dzieci chore na nowotwór.

Ja zawsze powtarzam, że hospicjum jest akademią piękna i człowieczeństwa. Dziękuję Bogu, że mogę służyć tym potrzebującym. Hospicjum uczy społeczeństwo wrażliwości. Każdy – od lekarza po wolontariusza i pracownika gospodarczego, jest zaproszony do tej lekcji pokory – podkreśla siostra Michaela Rak. Z prośbą o wsparcie wileńska zakonnica odwiedzi jeszcze Polonię w Belgii, Irlandii, Chicago i Texasie. Wszystko po to, aby uzbierać 1 mln 300 tys euro i umożliwić postawienie na Litwie kompleksowego ośrodka opieki paliatywnej dla dzieci.

Licytacja zdjęć odbywa się na stronie notlomza.pl. Oprócz fotografii do wylosowania jest między innymi limitowany zegarek od kierowcy rajdowego, uczestnika rajdu Paryż Dakar Banedictasa Vanagasa. Finałowa gala odbędzie się 29 września w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. Podczas uroczystego zwieńczenia łomżyńskiej części akcji wystąpi Polski Zespół Pieśni i Tańca „Wilia” z Wilna.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *