RN
TwitterFacebook

Łomżanki wyróżnione za działalność trzeźwościową

Trzeźwość narodu to dla nich coś więcej niż tylko idea. Joanna Kleczyńska i siostra Cecylia Purta z Łomży zostały nagrodzone przez Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Powód? Nadzwyczajne zasługi na rzecz trzeźwości Narodu.

Obie działają w Bractwie Trzeźwości im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łomży. Pomagają prowadzić świetlicę dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, warsztaty dla osób uzależnionych i współuzależnionych. Odwiedzają również szkoły, by realizować z młodzieżą programy profilaktyczne.

Nagroda motywuje nas do jeszcze większego zaangażowania i pokazuje wsparcie ze strony Kościoła – mówią wyróżnione działaczki. Siostra Cecylia Purta na co dzień służy w Zgromadzeniu Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej założonym przez błogosławionego ojca Honorata Koźmińskiego. Ten człowiek wykonał tytaniczną pracę w obronie trzeźwości Polski. Nauczał, ewangelizował, a nawet zakładał herbaciarnie w akcie sprzeciwu wobec tworzenia kolejnych pijalni alkoholu.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sobotę 15 czerwca w Częstochowie podczas 38. Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę. Jednym z głównych organizatorów wydarzenia był przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych bp Tadeusz Bronakowski, który osobiście wręczył wyróżnienia honorowe. Każda przysięga abstynencji, każda obecność na warsztatach, każda modlitwa w intencji wolności od alkoholu są dowodem, że działania trzeźwościowe są potrzebne – podkreśla Joanna Kleczyńska.

Wspomniane Bractwo Trzeźwości im. św. Maksymiliana Kolbe jest owocem duszpasterskiej pracy prowadzonej przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży. Współpracuje z Kościołem, organizacjami i stowarzyszeniami oraz grupami AA. W 1998 roku Bractwo powołało świetlicę „Promyczki”.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *