RN
TwitterFacebook

Łomżyniacy duchowo przygotowują się do świąt

Przygotowania do świąt to nie tylko pieczenie mazurków i malowanie jajek. Z przeprowadzonej przez nas sądy wynika, że wielu łomżyniaków skorzystało już z organizowanych w parafiach rekolekcji i możliwości spowiedzi. Mieszkańcy Łomży zwracają też uwagę na przebaczenie i pojednanie oraz rodzinny aspekt świąt.

W tym czasie trzeba się pojednać, przeprosić, zwłaszcza gdy ludzie w rodzinie są ze sobą skłóceni – mówi jeden z mieszkańców Łomży, który nie wyobraża sobie spędzania świąt inaczej jak tylko z rodziną.

Ważny w duchowym przygotowaniu do świąt jest dla łomżyniaków także udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego – Zawsze chodzę w tym czasie do Kościoła. Jestem katoliczką więc to dla mnie naturalne – mówi kilkunastoletnia mieszkanka Łomży, zaznaczając przy tym, że jej zdaniem bardzo dobrą formą przygotowań do świąt są organizowane w szkole rekolekcje – Nieraz przeżywamy je bardziej, innym razem mniej, ale zawsze coś w nas zostaje – mówi mieszkanka Łomży. Wielu łomżyniaków jako podstawę uważa natomiast spowiedź świętą: Oczyściłam się z grzechów, moim zdaniem to najważniejsze, żeby mieć czyste serce – mówi łomżynianka.

Dla zapominalskich, którzy do tej pory nie skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania przypominamy o organizowanych w wielu miejscowościach naszego regionu rekolekcjach i spowiedziach ostatniej szansy. W Łomży w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę konfesjonały będą otwarte między innymi w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *