TwitterFacebook

Mieszkańcy powiatu kolneńskiego rozliczają się ze skarbówką

30 procent podatników z powiatu kolneńskiego rozliczyło się do tej pory z fiskusem. Mamy na to czas do końca kwietnia.

Wypełnione rozliczenia podatkowe za ubiegły rok dostępne są na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów. Administracja skarbowa udostępniła wypełnione automatycznie formularze PIT37 oraz PIT38. Skorzystanie z elektronicznego PIT-u nie jest jednak obligatoryjne. Osoby, które przywykły do tradycyjnego rozliczenia z urzędem skarbowym, w dalszym ciągu mają taką możliwość.

Wśród podatników z powiatu kolneńskiego uruchomiona w lutym usługa Twój e-PIT cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Urząd Skarbowy w Kolnie spodziewa się około 12 tysięcy zeznań podatkowych. – W tym momencie mamy już 3 tysiące, to jest 30 procent. Możemy się pochwalić, że z tego 80 procent jest w formie elektronicznej. Z nowej usługi skorzystało 20 procent naszych dotychczasowych podatników – informuje Grażyna Pawlewicz, naczelnik Urzędu Skarbowego w Kolnie.

Naczelnik kolneńskiej skarbówki zapewnia, że dane w elektronicznym systemie rozliczeń są bezpieczne. Wprowadzone zostały dodatkowe zabezpieczenia. – Trzeba podać wartość zwrotu lub nadpłaty z roku ubiegłego, co jest oczywiście takim mechanizmem zabezpieczającym logowanie – mówi Grażyna Pawlewicz i jednocześnie zachęca podatników do logowania się przez profil zaufany. Aby móc z niego skorzystać niezbędne jest założenie darmowego konta na stronie internetowej epuap.gov.pl. Konieczny do elektronicznego załatwiania spraw profil zaufany można potwierdzić w każdym urzędzie skarbowym.

Mieszkańcy Kolna coraz chętniej wspierają również organizacje pożytku publicznego przekazując im 1 procent swojego podatku. Z roku na rok zwiększa się zarówno liczba podatników, którzy korzystają z takich możliwości, jak i kwota przekazywanych pieniędzy.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *