TwitterFacebook

Młodzi dla Hospicjum. Świąteczna Paczka w Szkołach Katolickich

Środki czystości i żywność sucha – w tym konserwy i makarony – to tylko wybrane artykuły z całej dobroczynnej gamy produktów gromadzonych przez społeczność łomżyńskich Szkół Katolickich. Wszystko w ramach drugiej edycji “świątecznej Paczki”, której inicjatorami są uczniowie. Artykuły przeznaczone będą dla pacjentów łomżyńskiego Hospicjum pw. Świętego Ducha.

Biorę udział w akcji od samego początku. Kiedy dowiedziałam się, że również w tym roku będziemy działać na rzecz hospicjum, bardzo się ucieszyłam. Jestem gospodarzem klasy i postawiłam sobie za cel angażować swoich znajomych, wtedy efekt będzie jeszcze większy – mówi Agnieszka Gronostajska ,

Zbiórka organizowana jest w obrębie każdej klasy. Młodzi ustalają między sobą, co kupić, zbierają również środki finansowe. Wiadomość o kolejnej edycji akcji przyjąłem z wielkim entuzjazmem. Możemy zorganizować wsparcie ludziom, którzy go naprawdę potrzebują. Zdecydowaliśmy już, co kupujemy. Ja muszę dostarczyć między innymi proszek do prania. W najbliższych dniach będę wybierał się do sklepu – mówi Michał Gogol.

Charytatywność jest częścią codzienności łomżyńskich Szkół Katolickich, o czym przypomina odpowiedzialna za kształcenie klas V Anna Nawrocka. Pedagog podkreśla również, że to właśnie uczniowie wyszli z inicjatywą na rzecz łomżyńskiego ośrodka opieki: Grudzień pod względem dobroczynności jest w naszej szkole wyjątkowy, ale tak naprawdę cały rok organizujemy różnego rodzaju przedsięwzięcia z myślą o potrzebujących. Gdy powstał pomysł wsparcia hospicjum, zadzwoniliśmy do ośrodka z pytaniem, czego potrzebują. Otrzymaliśmy bardzo konkretną listę produktów, której cały czas się trzymamy – podkreśla Anna Nawrocka.

Finał akcji i przekazanie darów zaplanowano na 17 grudnia. Wówczas członkowie samorządu jako przedstawiciele całej społeczności szkolnej wspólnie z opiekunami przekażą dary do Hospicjum pw. Świętego Ducha w Łomży. Nie będzie to ostatnia w tym roku ofensywa miłosierdzia młodzieży „Katolika”. Jeszcze przed Nowym Rokiem młodzi zbiorą artykuły z myślą o dwóch schroniskach dla zwierząt, przeprowadzą też kiermasz świąteczny, z którego dochód przekazany będzie na pomoc jednemu z uczniów. Do tego jeszcze zaangażowanie w Bożonarodzeniowy Dar Serca i Mikołajki z wychowankami Zespołu Szkół Specjalnych, Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kownatach.

pd / fot. archiwum Szkoły Katolickie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *