TwitterFacebook

Młodzież z gminy Kolno pomaga dzieciom z Kamerunu

Uczniowie z gminy Kolno pomagają dzieciom z Afryki. Mowa o społeczności Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem. Ideą akcji jest wsparcie finansowe konkretnego dziecka i umożliwienie mu edukacji.

Obecnie uczniowie z Czerwonego wspierają edukację Alice Ngouango pochodzącej z Kamerunu, z diecezji Yokadouma. Wiele rodzin żyje tam w prawdziwej nędzy, co uniemożliwia posyłanie dzieci do szkoły, za którą trzeba płacić. Stąd decyzja o wsparciu finansowym Alice, aktualnie uczennicy drugiej klasy gimnazjum. – Dzięki naszemu wsparciu Alice ma szansę się uczyć, a uczy się bardzo dobrze. Osobiście widziałam jej świadectwo, bo byłam w tym roku w Afryce – mówi Alicja Piekarska, szkolny koordynator akcji.

Uczniowie z Czerwonego starają się nie zapominać o dzieciach z Kamerunu. W związku z Tygodniem Misyjnym, w szkole zorganizowano apel pod hasłem „I ty możesz zostać misjonarzem”. Na korytarzu szkolnym można było obejrzeć fotografie ukazujące życie afrykańskich dzieci. Kolneńska młodzież mogła przeczytać list od Alice, w którym to podziękowała za fundusze przekazane na jej edukację i przybory szkolne. Uczniowie przygotowali też prezentację o tematyce misyjnej. Na spotkaniu obecny był również ks. Charles Vianney Tanke z Kamerunu, który opowiadał o życiu dzieci w swoim kraju.

Społeczność szkolna z Czerwonego postanowiła aktywnie włączyć się także w działania Koła Przyjaciół Misji, które istnieje przy parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *