TwitterFacebook

Napisz list do więźnia!

Trwa akcja “List do więźnia”. Każdy może napisać słowo pokrzepienia, które trafi do zakładu karnego w Czerwonym Borze lub Grądach Woniecko. Korespondencja powinna być napisana własnoręcznie, zgodnie z wytycznymi.

Dostarczone będą te listy, które niosą przesłanie nadziei i miłosierdzia, należy też pamiętać o poszanowaniu godności drugiego człowieka bez względu na jego losy. Treść nie powinna przekraczać jednej strony formatu A4. Pomysłodawcy akcji zachęcają, aby listy rozpocząć pozdrowieniem chrześcijańskim: Drogi bracie! Siostro kochana przez Boga!

„Na pewno trafią się osoby, które będą chciały podzielić się w tym liście swoim świadectwem. To miłe, bo wyrażamy od razu braterstwo i otwieramy się na drugiego człowieka” – mówi Karol, jeden z uczestników.

Na końcu korespondencji umieszczamy imiona nadawców i serdeczne błogosławieństwo. Można zawrzeć życzenia świąteczne, treść wybranej modlitwy, pieśni lub kolędy. Akceptowany jest również prezent w postaci różańca. Akcję organizuje łomżyńska wspólnota Theoforos, której członkowie powołali z myślą o zwiększeniu dzieła ewangelizacji Katolickie Stowarzyszenie Theoforos zatwierdzone dekretem biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Listy będzie można zostawić między innymi w specjalnej skrzynce znajdującej się przy wyjściu z Katedry Łomżyńskiej. Szczegółowych informacji wspólnota udziela pod adresem mailowym [email protected]. W zakładach karnych w Grądach Woniecko i Czerwonym Borze znajduje się ponad 1000 więźniów.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *