TwitterFacebook

NFZ uruchomił internetowy informator o terminach leczenia

Każdy, kto chce umówić się do lekarza, a zależy mu na jak najkrótszym czekaniu w kolejce, może skorzystać z nowego informatora o terminach leczenia. Wystarczy wejść na stronę: terminyleczenia.nfz.gov.pl

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił stronę, która ma pomóc pacjentom w znalezieniu dogodnego terminu wizyty lub zabiegu medycznego w przychodni lub szpitalu.

Jest to funkcjonalna wyszukiwarka, w której łatwo możemy sprawdzić, gdzie najszybciej uzyskamy pomoc lekarza, a także ile osób oczekuje aktualnie na leczenie w placówce, którą wybraliśmy – mówi Rafał Tomaszczuk, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku.

Znajdziemy tam adresy i numery telefonów do poszczególnych poradni i szpitali. Z informatora dowiemy się też, gdzie w pobliżu wybranej przez nas placówki znajduje się parking. Portal poinformuje nas o udogodnieniach dla pacjenta, takich jak winda, pojazd dla wózków czy łazienka dla osób niepełnosprawnych.

Narodowy Fundusz Zdrowia zapewnia, że dane zawarte w informatorze będą często aktualizowane, ponieważ placówki medyczne mają obowiązek cotygodniowego raportowania aktualnej sytuacji w kolejkach po świadczenia.

Jeśli jednak doszłoby do niezgodności między rzeczywistym i internetowym terminem wizyty, pacjent powinien to zgłosić za pośrednictwem Informatora w polu ,,zgłoś uwagę.”

Każda tego typu pomyłka ma być wyjaśniona.

Katarzyna Wasilewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *