TwitterFacebook

Niebawem rozbudowa ŚDS w Kolnie

Jeszcze w tym roku ma zakończyć się rozbudowa Środowiskowego Domu Samopomocy w Kolnie. Udało się pozyskać fundusze na drugi etap budowy. Jednym z rezultatów przedsięwzięcia będzie zwiększona liczba miejsc dla uczestników zajęć.

Dotacja z budżetu państwa na drugi etap budowy ŚDS wynosi 500 tys. zł. Ze środków PFRON będzie pochodziło 200 tys. zł. Choć budowa drugiego etapu to minimum potrzeb ŚDS, to opieka dla osób potrzebujących zmierza w dobrym kierunku.

Ogłoszono już przetarg na wyłonienie wykonawcy prac. – Przetarg zakłada wykonanie tej inwestycji do 14 grudnia, także krótki jest czas na realizację przedsięwzięcia. Projekt zakłada rozbudowę piętra. Rozbudowane zostaną pracownie terapeutyczne dla osób tam przebywających – mówi wicestarosta powiatu kolneńskiego Robert Nadara. Nie zapomniano o osobach niepełnosprawnych. Specjalnie dla nich zamontowana zostanie winda. Tym samym budynek pozbawiony zostanie wszelkich barier architektonicznych.

Władze powiatu obawiają się jednak, że będą miały problem ze znalezieniem wykonawcy tej inwestycji. Firmy mają ręce pełne roboty i nie stają do przetargów. – Mam nadzieję, że firmy przystąpią do przetargu i wykonają ten drugi etap – dodaje Robert Nadara.

ŚDS w Kolnie przeznaczony jest dla osób z zaburzeniami psychicznymi, które nie wymagają leczenia szpitalnego lub stałej opieki stacjonarnej. Uczestnicy mają zapewnioną między innymi opiekę psychologiczną, ciepły posiłek w ciągu dnia i transport. Korzystają też z pomocy w rozwiązywaniu problemów życiowych oraz załatwianiu spraw osobistych. Obecnie w zajęciach może uczestniczyć 15 osób, a docelowo będzie mogło korzystać z kolneńskiego ŚDS korzystać nawet 40 osób.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *