TwitterFacebook

Nowoczesna chirurgia w Kolnie [FOTO]

To był generalny remont, teraz każda sala ma swoją łazienkę, sale są przytulne i świeże. Szpital Ogólny w Kolnie po remoncie oficjalnie otworzył Oddział Chirurgii Ogólnej, z Pododdziałem Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Oddział udało się wyremontować, nie zamykając go, ciągle na salach byli pacjenci,pracowała cała kadra medyczna,firma remontująca wszystkie prace wykonywała etapowo. Mamy nowoczesny oddział podkreśla Starosta Kolneński Tadeusz Klama, za chwilę ruszą kolejne remonty.

Wchodzimy już w remont oddziału wewnętrznego, pododdziału geriatrii, będzie dużo bałaganu, jest szansa, że wyrobimy się w ciągu roku. Po raz kolejny będziemy się też starać o zakup tomografu. Do tej pory nie udawało się nam pozyskać środków, w tym roku mam nadzieję, że się to uda i sprzęt trafi do Kolna.

Kolejnym ważnym krokiem będzie otwarcie OIOMU wszystko jest już gotowe, teraz szpital musi uzyskać odpowiednie zgody. Placówka do tej pory nie miała możliwości leczenia osób w stanie zagrożenia życia podkreśla Leszek Poppe z-ca dyrektora ds. medycznych w szpitalu w Kolnie.

Wszyscy pacjenci wymagający leczenia OIOM-owego byli przekazywani do szpitali ościennych, które posiadały OIOMY. Za każdym razem wiązało się to z szukaniem miejsca i cennym czasem. Dzięki temu, że ten oddział będzie otwarty, będziemy mieli możliwość leczenia tych pacjentów na miejscu co na pewno bardzo wpłynie na ich bezpieczeństwo.

Remont i zakup sprzętu na chirurgię kosztował ponad 4 miliony złotych. To największa inwestycja zrealizowana w kolneńskim szpitalu w ostatnich latach.

mb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *