RN
TwitterFacebook

Nowy wóz strażacki na 90-lecie OSP w Mątwicy [FOTO]

Nowy wóz strażacki o wartości ponad 861 tysięcy złotych otrzymali strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mątwicy z okazji 90-lecia jednostki. W niedzielę (20.01) pojazd oficjalnie przekazano oraz poświęcono po Mszy świętej w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Nowogrodzie.

Brak mi słów. Dla naszej jednostki jest to ogromne wsparcie – mówił Bogdan Chętnik, naczelnik OSP Mątwica. Gmina Nowogród na zakup pojazdu przeznaczyła w budżecie ponad 160 tysięcy złotych. Dzięki temu, że OSP Mątwica jest wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego możliwe było uzyskanie dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z funduszu, który jest przeznaczony na zakup sprzętu czy pojazdów dla jednostek. Gmina uzyskała także dofinansowanie na ten cel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ten wóz nie będzie służył tylko i wyłącznie do dbania o zdrowie i mienie naszych mieszkańców, ale również do ochrony środowiska przed wszelkimi klęskami, które powstają w lasach czy np. ochrona w przypadku powodzi – stwierdził burmistrz Nowogrodu, Grzegorz Palka. Burmistrz dodał także, że strażacy OSP Mątwica będą mogli dzięki temu pojazdowi interweniować na powstającej obok Nowogrodu, obwodnicy Via Baltica. – Strażacy ochotnicy z OSP Mątwica to stażacym którzy są doskonale przeszkoleni, ale również w dalszym ciągu szkolą się, zdobywają dodatkowe kwalifikacje, aby udzielać pierwszej pomocy również przy zdarzeniach na drogach.

Obecny na uroczystości przekazania wozu strażakom był wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Jarosław Zieliński. Przyznał on, że strażaków trzeba wspierać, ponieważ sprzęt jest drogi, ale bardzo potrzebny. – Nowy sprzęt jest konieczny, aby mieszkańcy mogli czuć się bezpieczni, a strażacy mogli szybko reagować. Dlatego wspólnym wysiłkiem kupujemy samochody ratowniczo-gaśnicze i niezbędny sprzęt.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *