TwitterFacebook

Nowy wymiar kształcenia zawodowego w ZST w Kolnie

Warsztaty w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie czeka generalny remont. Umowa na dofinansowanie tej inwestycji zostanie podpisana w połowie września.

Radni powiatu kolneńskiego już w marcu br. wyrazili zgodę na realizację projektu pn. „Nowy wymiar kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie” oraz zabezpieczenie funduszy niezbędnych na jego realizację w przypadku uzyskania dofinansowania. Udało się.

Modernizacja budynku warsztatów oraz utworzenie nowych pracowni w kolneńskim ZST ma kosztować prawie 4 mln złotych. Ponad 3 mln złotych na przebudowę i rozbudowę warsztatów samorządowi powiatowemu udało się pozyskać ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Udział własny powiatu wyniesie 15 procent wartości projektu.

Dużemu wzbogaceniu ulegnie baza dydaktyczna. W ramach projektu dyrektor ZST Eugeniusz Gromadzki chce zakupić nowy sprzęt. – Szczególnie chodzi o pracownię w zakresie mechanicznym i rolniczym. W ramach projektu zostaną wyremontowane wszystkie pomieszczenia, w których odbywa się kształcenie zawodowe i zakupione wyposażenie – mówi Eugeniusz Gromadzki.

Szkoła zostanie wyposażona z obrabiarki najwyższej klasy, a to pozwoli na efektywniejszą realizację zajęć. – W Kolnie mamy 2 dość duże zakłady, które potrzebują pracowników. Pracujący na obrabiarkach numerycznych znajdują zatrudnienie w całym kraju, poszukiwani są w całej Europie – zaznacza starosta kolneński Stanisław Wiszowaty. ZST w Kolnie jest wiodącą placówką w regionie, kształcącą w zawodzie operatora obrabiarek.

Przetarg na rozbudowę warsztatów ma zostać ogłoszony w najbliższych dniach.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *