RN
TwitterFacebook

Obwodnica Konarzyc coraz bliżej

W najbliższych dniach ma zostać podpisana umowa na realizację obwodnicy Konarzyc. Wójt gminy Łomża Piotr Kłys mówi, że takie zapewnienie otrzymał od przedstawiciela Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Obwodnica będzie realizowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 677 i będzie powiązana z obwodnicą Via Baltica.

W listopadzie ubiegłego roku Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał w wyniku przetargu najkorzystniejszą ofertę na wybudowanie obwodnicy, która należała do firmy Budimex. Wybrana oferta firmy była warta 35,389 mln zł, a na realizację inwestycji PZDW przeznaczył 35,580 mln zł.

Inwestycja obejmuje budowę drogi o długości około 4,6 km wraz z obiektami inżynierskimi oraz przejazd kolejowy kategorii B w Konarzycach na linii kolejowej nr 49 Śniadowo – Łomża. Wybrana firma wykona także między innymi oświetlenie i stację pogodową. Trasa ma być drogą jednojezdniową o dwóch pasach ruchu, każdy o szerokości 3,5 m.

Wójt gminy Łomża przyznaje, że jest to bardzo ważna inwestycja, która w dużym stopniu poprawi komfort życia mieszkańcom Konarzyc.

W Konarzycach niestety, ale wciąż spadają szklanki z szafek, ponieważ zalew tirów jest tam ogromny. Jest to najbardziej obciążony odcinek drogi wojewódzkiej zaraz po odcinku wjazdowym do samego Białegostoku od Warszawy – mówi P. Kłys.

Przypomnijmy, że przebudowany miał zostać również odcinek od Konarzyc do Śniadowa, ale Podlaski Zarząd Dróg Powiatowych unieważnił przetarg. PZDP argumentował to brakiem środków na sfinansowanie prac.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *