RN
TwitterFacebook

Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem i Kolnie będzie wyremontowany

Siedziby Ośrodków Kultury w Wysokiem Mazowieckiem i Kolnie będą wyremontowane. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego województwa podlaskiego. 

W Wysokiem Mazowieckiem dzięki dotacji uda się zmienić stary budynek z lat 50-tych w nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku. Będziemy mieli nowoczesne wnętrza Ośrodka Kultury. Jest to ogromna radość. I zaczniemy realizację remontu i przebudowy wnętrza naszego budynku. Będzie nowoczesna sala widowiskowo-kinowa. Będzie to stałe kino, ale także miejsce na działalność estradową oraz na prowadzenie kół zainteresowań i zespołów– mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem, Małgorzata Sałęga.

Dotacja w tym przypadku to prawie 6 milionów 700 tysięcy złotych, a cała inwestycja ma kosztować 10 milionów.

Z kolei Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu otrzymał 5, 5 miliona dotacji na realizację swojego pomysłu.

Powstanie sala widowiskowa z całą techniką taką oświetleniową, sceniczną, a także nagłośnieniem. Wymiana foteli, kotar i malowanie, odnawianie ścian. Oprócz tego będą piwnice odnowione na potrzeby stowarzyszeń działających w Kolnie oraz na potrzeby Miejskiej Orkiestry Dętej w Kolnie, która działa tu już od stu lat – mówi dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury Alicja Szymańska. 

Całość inwestycji w przypadku Kolna ma kosztować 6 milionów, 700 tysięcy złotych.

Umowę na dofinansowanie podpisano dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.

Katarzyna Wasilewska/Fot. Wrota Podlasia 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *