TwitterFacebook

Ostrołęccy „Nazarejczycy” z Dobrą Nowiną u chorych

Od piątku do niedzieli głosili Dobrą Nowinę uzależnionym. Członkowie Męskiej Grupy Różańcowej “Nazaret” z Ostrołęki prowadzili rekolekcje dla osób borykających się z nałogami.

Spotkania odbywały się w kaplicy ostrołęckiego szpitala, uczestniczyło w nich blisko 50 chorych oraz tych, którzy wyszli z nałogu i szukali umocnienia w podjętych decyzjach.

Na owoce Ducha Świętego nie musieliśmy długo czekać – mówi Piotr Stempkowski i podaje przykład rodziny, w której małżonkowie nie byli u spowiedzi od ponad 15 lat, a w trakcie rekolekcji oboje skorzystali z sakramentu i postanowili zostać tzw. małżeństwem białym. Bliskość Boga zwyciężyła nad bliskością ciał. Wielu mówiło, że jeszcze nigdy nie byli na takich rekolekcjach i czuli się poruszeni – podsumowuje ewangelizator z  grupy „Nazaret”.

W przeprowadzeniu rekolekcji pomagali ewangelizatorzy z ostrołęckiej Odnowy w Duchu Świętym: Ewa i Bogdan Zych oraz Kasia Dobkowska. Wsparcia udzielił również ks. Tomasz Wilga, który jest Duszpasterzem Trzeźwości Diecezji Łomżyńskiej i proboszczem parafii w Śniadowie. W programie weekendowego spotkania były między innymi świadectwa, konferencje oraz Msza święta. Były to pierwsze rekolekcje współorganizowane przez grupę „Nazaret” i skierowane do uzależnionych.

Cała wspólnota „Nazarejczyków” liczy ponad 60 mężczyzn w różnym wieku. Główną ideą jest wspólna modlitwa różańcowa poparta realizacją konkretnych dzieł miłosierdzia. Ostrołęccy „Nazarejczycy” pomagają ubogim, organizują wsparcie rodzinom potrzebującym, głoszą też Słowo Boże więźniom. Spotykają się na wspólnej modlitwie w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca o godzinie 20:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu. Duchowym opiekunem grupy jest ks. Tomasz Święciński. Inicjatywy i szczegóły Męskiej Grupy Różańcowej „Nazaret” można śledzić na ich stronie internetowej. Obszerny reportaż dostępny jest również w jednym z ostatnich wydań Głosu Katolickiego.

pd / fot. archiwum Grupy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *