RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Opieka stomatologiczna uczniów w Ostrołęce

Od połowy września szkoły muszą zapewnić opiekę stomatologiczną uczniów. Do tego celu konieczne jest utworzenie własnego gabinetu lub podpisanie umowy z zewnętrznym. W Ostrołęce tego typu usługi prowadzone są w Szkole Podstawowej nr 6, która jak się okazuje wyprzedziła ustawę.

Gabinet stomatologiczny w SP 6 został utworzony w wyniku konkursu ministerstwa zdrowia w 2018 roku. Z pośród 95 ofert, które wpłynęły z całej Polski wybrano 47, w tym ofertę z Ostrołęki. Na wyposażenie gabinetu w sprzęt i urządzenia Urząd Miasta otrzymał dofinansowanie 116 604 złotych. Adaptacja pomieszczenia leżała po stronie placówki. Od marca 2019 roku, kiedy to gabinet zaczął przyjmować pacjentów, usługi stomatologiczne w Szkole Podstawowej nr 6 cieszą się dużym zainteresowaniem. Stomatolog w placówce przyjmuje 2 dni w tygodniu, a w pozostałe dni jego praca dostosowana jest do potrzeb pacjentów.

– Obecnie z nieodpłatnych usług stomatologicznych korzystają nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także z innych szkół oraz przedszkoli zlokalizowanych na terenie miasta – informuje Dorota Kupis dyrektor SP 6 w Ostrołęce.

Oprócz uczniów SP 6 z jego usług korzystają również podopieczni SP 1, SP 2, PM 18 oraz SP 5 i to właśnie Ci ostatni niedługo mają się doczekać własnego gabinetu.

– Jeszcze w tym roku szkolnym planuje się utworzenie gabinetu stomatologicznego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce przy ul Hallera 12. Z jego usług będą mogli korzystać uczniowie innych szkół – informuje kierownik biura prasowego Urzędu Miasta, Piotr Potulski.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *