TwitterFacebook

Ostrołęka: Pirat drogowy zatrzymany

Ponad 180 kilometrów na godzinę – z taką prędkością jechał pojazdem osobowym 42-letni kierowca drogą krajową nr 61 między Ostrołęką a Młynarzami. Namierzył go policyjny wideorejestrator. Po pościgu pojazd został zatrzymany.

Jak się okazało kierowca nie dość, że jechał jakby znajdował się na lotniskowym pasie startowym, to na dodatek miał blisko 3 promile alkoholu i zakaz prowadzenia pojazdów.

Pomiary prędkości wykazały, że bmw poruszało się z prędkościami rzędu 170 – 180 km/h, jego kierowca zaczął dopiero zwalniać, kiedy zauważył przed sobą ciągnik rolniczy oraz zakręt. Ostatecznie pojazd został zatrzymany w miejscowości Żerań Mały. W trakcie dalszych czynności mundurowi wyczuli od kierowcy alkohol, w związku z tym został on poddany badaniu trzeźwości. Jego wynik to 2,8 promila. Dodatkowo mężczyzna był agresywny i nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy. Sprawdzenie go w policyjnej bazie danych wykazało, że posiada on także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2022 roku – informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Źródło: KMP Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *